Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Dodatočné stavebné povolenie

Dodatočné stavebné povolenie

Stavebné konanie začína stavebný úrad na základe žiadosti stavebníka. Účastníkmi stavebného konania sú: stavebník; osoby, ktoré majú vlastnícke alebo iné práva k pozemkom a stavbám na nich vrátane susediacich pozemkov a stavieb ak ich vlastnícke alebo iné práva k týmto pozemkom a stavbám môžu byť stavebným povolením priamo dotknuté; ďalšie osoby, ktorým toto postavenie vyplýva z osobných predpisov; stavebný dozor alebo kvalifikovaná osoba; projektant v časti, ktorá sa týka projektu stavby.

Podľa výsledkov stavebného konania vydá stavebný úrad rozhodnutie. Stavebné povolenie stráca platnosť, ak sa so stavbou nezačalo do dvoch rokov odo dňa, keď nadobudlo právoplatnosť, pokiaľ stavebný úrad v odôvodnených prípadoch neurčil na začatie stavby dlhšiu dobu.


 

K vybaveniu potrebujete:

Žiadosť o dodatočné stavebné povolenie vlastník stavby podáva na základe doručenej výzvy stavebného úradu, ktorý tu začína konanie z vlastného podnetu.

Ak je stavba ukončená je nutné použiť žiadosť s názvom "Žiadosť o dodatočné povolenie stavby s užívaním", v prípade ak stavba ešte nie je ukončená je nutné použiť žiadosť s názvom "Žiadosť o dodatočné povolenie stavby"

Prílohy uvedené v žiadosti o dodatočné stavebné povolenie


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka