Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Upozornenie - odpady

Upozornenie - odpadyVytlačiť
 

odpad Vážení občania, zberová spoločnosť PZO pre separovaný zber a nakladanie s odpadmi upozorňuje občanov, že pri zbere plastov sa pri zberných nádobách veľmi často nachádzajú aj vrecia s polystyrénom, ktorý sa pri zbere láme na malé kúsky v lisovacom aute. V značnej miere to sťažuje triedenie. Preto žiadame občanov aby polystyrén nosili na zberný dvor v otváracích hodinách, kde sa dáva do veľkých vriec, ktoré si zberová spoločnosť odváža samostatne. Ak niekto máte veľké množstvo tohto odpadu, môžete ho priviesť aj priamo na prevádzku PZO do Lužianok.

Ďalej:

Obec Preseľany upozorňuje občanov, aby neodkladali sklenené fľaše a sklo v igelitkách pri kontajneroch. Sklo  a sklenené fľaše sa vkladajú do kontajnerov na sklo. Ak je niektorý kontajner plný, môžete použiť iný. V obci ich je 14. Väčšie množstvo skla treba doniesť v čase otváracích hodín na zberný dvor odpadu do kontajnera na tabuľové sklo. Ak máte veľké tabule skla, ktoré sa nedajú umiestniť do kontajnera na sklo v obci, treba ich doniesť v čase otváracích hodín na zberný dvor do veľkoobjemného kontajnera na sklo.                    Do kontajnerov na sklo nepatrí: porcelán, zrkadlá a sklo s výpletom.

Odkladaním odpadu pri kontajnery porušujete Všeobecne záväzné nariadenie obce Preseľany č. 1/2018 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území obce Preseľany -  Článok 24 Priestupky a sankcie ods. 1, kde vám môže byť uložená pokuta až do výšky 1.500 €.

Ďalej:

Obec Preseľany oznamuje občanom, že pneumatiky z áut a traktorov bez diskov, plášte z bicyklov a duše z kolies je možné bezplatne doniesť na zberný dvor počas otváracích hodín. Neodhadzujte ich do prírody a ani do kontajnera na komunálny odpad.

Ďalej:

Občania, ktorí majú záujem o rašelinu, môžu si ju bezplatne nabrať na zbernom dvore počas otváracích hodín.

 

 


 
 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka